Prešernov dan je praznik, mimo katerega knjižnica nikakor ne more in ne sme. Ob Prešernovem dnevu smo najmlajše povabili na pravljično uro. Prebirali smo zgodbo Medvedkova knjižnica. Na vrsti je bila tudi ljudska pravljica Rokavička, po pravljici smo ustvarjali. Zimsko pravljico je povedal Sneženi mož, glasbeno pravljico smo pripravili skupaj z Glasbeno šolo Trbovlje. Osrednji dogodek meseca, »Beseda, brana in peta«, se je odvil v gledališki dvorani Delavskega doma Trbovlje v sodelovanju med knjižnico, Glasbeno šolo Trbovlje in Mešanim pevskim zborom Prosavus. Februarja so se srečali tudi člani Buklžura in ustvarjali svoj strip, na literarnem krožku so brali in recitirali poezijo, člani domoznanske skupine pa so odšli na ogled sobe Ane Dimnik. V galeriji so razstavljali člani in članice RELIK-a. Na predavanju dr. Iztoka Ostana smo poskrbeli za svoje zdravje – seznanili smo se s tem, kako se varno razstrupiti. Obiskal nas je Bogdan Biščak, z njim se je pogovarjal prof. Aleš Gulič. Predstavila sta knjigo Igra in biseri – kako sem hčerki razložil alpinizem.

V marcu smo za najmlajše pripravili kar nekaj zanimivih dogodkov, prvi bo na vrsti že takoj na začetku meseca, ko bodo otroci ustvarjali ob dnevu žena. Sledile bodo pravljične urice, med katerimi bosta otroke razveselili tudi glasbena in ljudska pravljica. Odrasle obiskovalce vabimo na predavanja – k nam bodo prišli Darja Avsec, ki bo predstavila Tajsko, Marko Juhant bo predaval o razvajenosti, Jasmina Rome Rodić o AEQ metodi in odpravljanju bolečin, Maja Megla pa bo sprgovorila o stresu kot o kugi sodobnega časa. Tudi pesniško bo, Špela Munda bo predstavila svojo pesniško zbirko z naslovom Razpoloženja. Člani domoznanske skupine bodo z Ireno Ivančič Lebar spregovorili o Argonavtih v naših krajih, na literarnem krožku bodo članice obravnavale literarna dela Tadeja Goloba, k buklžurovcem pa v goste pride domačinka Petra Šmid. V galeriji se bodo s kljekljarskimi izdelki predstavile Srčevke. Vsem mamicam, ki še niso vpisane v knjižnico kot naše članice pa podarjamo enoletno članarino. Naše članice lahko postanejo od 25. do 30. marca. Vabljeni v knjižnico!